ارسال و پرداخت

پرداخت اینترنتی

کاربران سانسل می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند.پرداخت موفق هزینه به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و پس از آن پیامکی مبنی بر ثبت موفق سفارش، برای کاربر ارسال می‌شود و نیازی به اطلاع‌ دادن پرداخت سفارش نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده‌سازی و ارسال می‏‌شود
لازم به ذکر است که سانسل هیچگونه مسئولیتی را در قبال شیوه های دیگر پرداخت قبول نمی کند و تنها روش پرداختی که مشمول ضمانت سانسل می گردد پرداخت اینترنتی می باشد

برای پرداخت اینترنتی شما به پارامترهای زیر نیاز دارید;

 

  1) شماره کارت  (شماره 16 رقمی روی عابر بانک)

 

2) رمز دوم کارت   (برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلا رمز پویای (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید.
برای فعال‌کردن رمز خرید اینترنتی، می‏‌توانید به بانک صادرکننده کارت خود مراجعه کنید و درخواست فغال سازی رمز پویا را نمایید.(همچنین در صورتی که رمز پویای خود را فعال نموده باشید در این قسمت می توانید از طریق آیکون دریافت رمز پویا درخواست ارسال رمز پویا از طریق پیامک به تلفن همراه خود را نمایید.)


CVV2(3   

یک کد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد

4) تاریخ انقضاء    تاریخ انقضا کارت‌ بانکی روی آن حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضا وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.


مشکلات احتمال پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی به گونه ای توسط بانک ها طراحی شده که ایمن و ساده باشد و کاربران در استفاده از آن دچار سردرگمی نشوند و به مسئله خاصی برخورد نکنند.

با این وجود ممکن است برخی اوقات قطع شدن ارتباط اینترنتی و یا عدم ارتباط با سرور بانک مشکلاتی را برای خریداران به وجود آورد. اگر ارتباط آنلاین شما پیش از ورود به صفحه تایید پرداخت دچار مشکل شود و یا به هر دلیل خرید شما به سایت سانسل ارجاع نشود مبلغ کسر شده از حساب حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به حساب شما بر خواهد گشت.در غیر اینصورت با بخش پشتیبانی سانسل به شماره 04533396379 تماس گرفته و کارشناسان ما در اسرع وقت مبلغ کسر شده را به حسابتان واریز می کنند.

 

روش های ارسال

ارسال کالا به خریدار به یکی از دو روش ارسال با پست و یا ارسال توسط پیک فروشنده انجام می گیرد و در هر دو صورت سانسل تضمین می کند که کالا به سلامت به دست خریداران برسد

در صورت عدم دریافت کالا در مدت زمان اعلام شده در فاکتور سانسل وجه دریافت شده از خریداران را به صورت کامل عودت خواهد داد. 

همچنین سانسل تضمین می کند که کالای ارسال شده به خریداران سالم و بدون هیچ گونه خرابی باشد و برای اطمینان خاطر خریداران محترم 7 روز ضمانت بازگشت وجه در صورت خرابی کالا را در نظر گرفته است.

به اشتراک بگذارید :
آدرس صفحه